Pewnie pokonujemy BAS Białystok!

Drużyna LUK Politechniki Lublin pokonała u siebie BAS Białystok 3:0. Przypominamy, że było to spotkanie rozgrywane awansem, w ramach 28. kolejki Tauron 1. Ligi mężczyzn.

Mecz w Hali MOSiR rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn. Po stronie gospodarzy z kapitalnej strony pokazywał się Jakub Wachnik, który kończył wszystkie ataki. Na pierwsze kilkupunktowe prowadzenie podopieczni Macieja Kołodziejczyka wyszli przy stanie 8:5, które już sukcesywnie powiększali. Z kolejnymi akcjami wynosiło ono odpowiednio pięć i osiem punktów przewagi. Ostatecznie LUK w premierowym secie wygrał 25:16. Ostatni punkt podarował nam Kacper Wnuk, który uderzył w aut.

Drugą odsłonę tego starcia ekipa z Lublina rozpoczęła od mocnych bloków Wojciecha Sobali i Radosława Sterny oraz ataków Szymona Romacia. Do połowy seta był to w miarę wyrównany mecz, a strata BAS-u do rywali oscylowała w granicach jednego-dwóch punktów. Nie minęła chwila, a gospodarze  wrzucili szósty bieg i prowadzili 19:15, a następnie 21:17. Ostatni punkt  w drugiej partii zapisał na swoim koncie  Wachnik, który uderzył z trzeciego metra. Należy dodać, że w drugiej odsłonie na parkiecie zameldował się Paweł Rusin, dla którego był to pierwszy ligowy występ w tym sezonie.

Po dwóch wygranych setach zespół gospodarzy poszedł za ciosem i szybko wyszedł na prowadzenie w trzeciej partii 7:2. Spora w tym zasługa Grzegorza Pająka, który kapitalnie spisywał się w polu serwisowym. Team prowadzony przez Macieja Kołodziejczyka konsekwentnie grał swoje i prowadził 13:6, 17:10.  W końcówce meczu debiut w barwach LUK Politechniki Lublin zaliczył David Mehić, posyłając w pewnym momencie asa serwisowego. Ostatni punkt w sobotnim starciu zdobył ze środka Kamil Szaniawski. Statuetkę MVP zgarnął Jakub Wachnik, zdobywca 13 punktów.

LUK Politechnika Lublin – BAS Białystok 3:0 (25:16, 25:18, 25:12)

LUK: Romać (10), Pająk, Sobala (4), Sterna (7), Seliga (1), Wachnik (13), Majstorović (libero) oraz Goss (6), Durski, Szaniawski (3), Rusin (9), Mehić (1), Cabaj (libero)

BAS: Wnuk (3), Witkoś (1), Bączek (1), Abramowicz (6), Lesiuk (6), Laskowski (7), Ostaszewski (libero) oraz Tokajuk (3), Jankiewicz, Roszkowski, Kacperkiewicz, Podborączyński (libero)