Oświadczenie Klubu LUK Politechnika Lublin

LUK Politechnika Lublin podczas jednego z meczów I fot. Grzegorz Winnicki

Informujemy, że decyzją PLS sobotni mecz 26. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, w którym mieliśmy zmierzyć się na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki (14 marca, 17:00) został odwołany.
Jednocześnie zaznaczamy, że Lubelski Klub Przyjaciół Siatkówki w pełni rozumie oraz respektuje wszelkie zalecenia i obostrzenia, mające na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronowirusa w Polsce. Tym samym doceniamy odpowiedzialność wszystkich osób, które podjęły często niepopularne, choć w naszej ocenie słuszne decyzje, dotyczące reorganizacji rozgrywek siatkarskich w Polsce.
Lubelski Klub Przyjaciół Siatkówki w pełni popiera decyzję Władz Ligi o wstrzymaniu rozgrywek po zakończeniu 26. kolejki. Doskonale rozumiemy, że jako ambasadorowie jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce, jesteśmy szczególnie odpowiedzialni, jak całe siatkarskie środowisko, przed społeczeństwem. Dlatego z całą mocą zapewniamy o przyjmowaniu wyłącznie tych postaw, które mogą stanowić wzór w obliczu trudnej sytuacji, wynikającej z pandemii koronowirusa.