Ostatni mecz rundy zasadniczej. Zapowiedź spotkania Aluron CMC Warta Zawiercie – LUK Lublin

Przed nami już ostatni mecz rundy zasadniczej w sezonie 2021/2022. W nim zagramy z czwartym aktualnie zespołem – Aluron CMC Warta Zawiercie.

Sobotnie starcie dla obu ekip ma duże znaczenie. My walczymy o zajęcie 10. miejsca po rundzie zasadniczej, natomiast rywale o utrzymanie 4. lokaty. Nic dziwnego, że faworytem spotkania są gospodarze, którzy mają na koncie 44 punkty, a więc 20 więcej niż nasz zespół. Złożyło się na to 16 zwycięstw i dziewięć porażek. Po raz ostatni podopieczni Igora Kolakovicia wygrali 13 marca z Projektem Warszawa (3:1). Po tym czasie zawiercianie musieli uznać wyższość PGE Skry Bełchatów (3:2) oraz Asseco Resovii Rzeszów (3:2).

Co ciekawe, nasza drużyna po raz ostatni także wygrała 13 marca. W Radomiu pokonaliśmy Cerrad Enea Czarni Radom (3:1). Następnie ponieśliśmy porażki z Treflem Gdańsk (1:3) oraz z PSG Stal Nysa (0:3). – Oczywiście rundę zasadniczą, choć i właściwie sezon, bo zmierzamy do jego końca, chcielibyśmy zakończyć najlepiej, jak umiemy. Mecz z Aluron CMC Warta Zawiercie jest nie tylko kluczowy pod tym względem. Dzięki ewentualnej wygranej będziemy mogli powalczyć o 9. miejsce, na którym bardzo nam zależy – mówi Maciej Kołodziejczyk, II trener LUK Lublin. 

Poprzedni mecz pomiędzy nami, a przeciwnikiem zakończył się wygraną zawiercian w stosunku 3:1. MVP spotkania został wybrany Facundo Conte. 

Początek meczu w Zawierciu o godzinie 17:30. Transmisję z niego przeprowadzi Polsat Sport.