Od teraz BOGDANKA LUK LUBLIN! Lubelski Węgiel “Bogdanka” S.A. zostaje Sponsorem Tytularnym Klubu!

fot. Materiały prasowe LW “Bogdanka” S.A.

Pod nową nazwą – z niezachwianą Tożsamością! Klub do kolejnego sezonu przystąpi z nowym Sponsorem Tytularnym jako BOGDANKA LUK Lublin! Osiągnęliśmy nowy pułap relacji z jednym z najbardziej zasłużonych mecenasów sportu, wspólnie pisząc kolejny rozdział w Historii Klubu!

Lubelski Węgiel Bogdanka to niekwestionowany krajowy lider branży wydobywczej. Spółka opiera swoje funkcjonowanie o niezachwiany kodeks etyczny, który czyni Ją zaufanym partnerem dla podmiotów z Jej otoczenia. Działalność Kopalni przynosi korzyści, wykraczające poza aspekty rynkowe, których beneficjentem jest społeczność całego regionu.

Wsparcie Lubelskiego Węgla Bogdanka stanowi fundament rozwoju wielu instytucji kultury i sportowców różnych dyscyplin.

W ostatnich miesiącach bardzo dokładnie przeanalizowaliśmy potencjał tego projektu. Wybierając LUK Lublin kierowaliśmy się pomysłem na prowadzenie klubu, perspektywami jego rozwoju, dużą popularnością rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Teraz chcemy wspólnie zrobić kolejny krok do przodu, a przed zespołem stawiamy w najbliższym sezonie za cel, awans do fazy play – off. Nasze marzenia sięgają wyżej, ale jako długodystansowy sponsor wierzymy, że piękne karty historii dopiero przed nami i w perspektywie kilku najbliższych lat zespół dołączy do ścisłej krajowej czołówki – powiedział Kasjan Wyligała, prezes zarządu LW Bogdanka SA.

LW Bogdanka została sponsorem LUK-u w drugiej części poprzedniego sezonu. Już wtedy dostrzegliśmy w tym projekcie sponsoringowym duży potencjał marketingowy, nie bez znaczenia jest fakt, iż siatkówka jest po piłce nożnej najbardziej popularną dyscypliną sportu w naszym kraju, z wielkimi sukcesami z udziałem narodowej reprezentacji i polskich klubów – dodał Dariusz Dumkiewicz, wiceprezes zarządu LW Bogdanka SA.

Od niespełna sześciu miesięcy Spółka jest Sponsorem Głównym Klubu. Ten czas wystarczył, by obie strony doceniły rozpoczętą w lutym współpracę.

Jesteśmy głęboko przekonani, że wsparcie Lubelskiego Węgla Bogdanka jest gwarancją stabilności. Lubelski Węgiel Bogdanka to Instytucja, która święci tryumfy w swojej branży, a to z pewnością będzie inspirować nas do dalszego rozwoju oraz osiągania amibitnych celów sportowych. Wzbogacenie nazwy Drużyny to rozpoczęcie nowego etapu w historii Klubu. Dotarliśmy do niego dzięki wsparciu wielu firm i instytucji oraz życzliwych nam ludzi, a przede wszystkim dzięki Miastu Lublin oraz firmie LUK, które wspierają nas praktycznie od początku istnienia Klubu. Jesteśmy dumni i wdzięczni, że wciąż możemy na nich polegać. Jednocześnie, nowa nazwa drużyny – Bogdanka LUK Lublin, stanowi jasny przekaz, że nasz Klub jest gotowy do podejmowania nowych wyzwań. Chciałbym również podziękować Panu Ministrowi Przemysławowi Czarnkowi za to, że od początku kibicował temu przedsięwzięciu. Lubelski Węgiel Bogdanka jest synonimem sukcesu. Wierzymy w to, że nasza wspólna droga będzie w nie obfitować – powiedział Maciej Krzaczek, wiceprezes zarządu Bogdanka LUK Lublin.

Nieodmiennie bezcennymi Sponsorami Tytularnymi pozostają Miasto Lublin i firma LUK Jacka Wysokińskiego. #HistorięTworzymyRazem!

Przez ostatnich 10 lat dokładaliśmy wszelkich starań, by nasza marka była kojarzona z najszlachetniejszymi wartościami, zgodnymi z naszymi przekonaniami i określającymi naszych Partnerów, Miasto Lublin i Województwo Lubelskie. Dziś, przedstawiając się Państwu pod nową nazwą, nie wyzbywamy się w najmniejszym stopniu naszej tożsamości. Umacniamy ją. Tak bliska relacja z Lubelskim Węglem Bogdanka to nie tylko stabilne wsparcie od jednego z najbardziej zasłużonych mecenasów sportu, ale także potwierdzenie jakości naszych starań – zapewnił Krzysztof Skubiszewski, prezes zarządu Bogdanka LUK Lublin.

Pod nową nazwą Drużyna oficjalnie zadebiutuje podczas turnieju Grand Prix PLS 17 sierpnia w Gdańsku oraz podczas Bogdanka Cup im. Tomasza Wójtowicza, w którym obok gospodarzy zagrają dwie topowe polskie drużyny – Jastrzębski Węgiel i Asseco Resovia Rzeszów oraz jedna z najwyższej ligi włoskiej Saturnia Volley.