Nowym trenerem LUK Lublin zostaje Massimo Botti! 

Jego opanowanie pozwala mu czerpać siłę z presji. Trenerskie doświadczenie zbierał  w Lidze Włoskiej. Nie zatracił zdolności patrzenia na wydarzenia w szatni z perspektywy siatkarza. Nowym trenerem LUK Lublin zostaje Massimo Botti! 

Przez zdecydowaną większość kariery związany  – w różnych rolach – z Piacenzą. W 2019 roku wprowadzał tę drużynę do Włoskiej Elity. Powierzenie mu roli pierwszego trenera w minionym sezonie okazało się remedium na kryzys drużyny. Pod wodzą trenera Bottiego zdobyła brązowy medal Serie A, Puchar Włoch i trzecie miejsce w Pucharze CEV. 

 – Trener Botti to szkoleniowiec ze świeżym spojrzeniem na siatkówkę i unikalną zdolnością wpływania na siatkarzy. W idealnych proporcjach łączy doświadczenia trenerskie i siatkarskie. Imponuje, w jaki sposób inspiruje drużynę do wspólnego tworzenia jej tożsamości. Liczymy na jego umiejętność współpracy z siatkarzami o silnych charakterach: tylko w ostatnim sezonie potrafił wyzwolić dodatkową motywację w gwiazdach pokroju: Yoandy Leala, Ricardo Lucarellego, Robertlandiego Simona, czy Antoina Brizarda. Wierzymy, że skomponuje znakomitą drużynę z potencjałów siatkarzy, których mu powierzamy  – powiedział Maciej Krzaczek, wiceprezes LUK Lublin.

Forza, Allenatore!