Nowym środkowym BOGDANKI LUK Lublin zostaje Aleks Grozdanow!

Ten sezon reprezentacyjny powitał jako kapitan Reprezentacji swojego kraju. Już jako nastolatek zaczął budować swoją markę we Włoskiej Serie A. To Jego ręce mają być barierą nie do sforsowania dla rywali. Nowym środkowym BOGDANKI LUK Lublin zostaje Aleks Grozdanow!

Półwysep Apeniński opuszcza w blasku złota Pucharu CEV z 2022 roku, które wywalczył w barwach Volero Volley Monza. Ostatni sezon przyniósł mu i jego Ranie Werona piąte miejsce. Sam okazał się jednym z najlepszych blokujących ligi. Rywali zatrzymywał 43 razy. Skończył prawie 60% powierzonych mu piłek, zdobywając atakiem 67 punktów. Dziewięć razy zaskoczył rywali zagrywką. 

Tegoroczną Ligę Narodów rozpoczął jako kapitan reprezentacji Bułgarii, dla której w ośmiu meczach zdobył 59 punktów – 36 atakiem, 20 blokiem i trzy zagrywką . 

 – Znakomite statystyki bloku Aleksa czasem sprawiają, że trudniej zwrócić uwagę na jego kapitalny atak, w którym czerpie obficie z dynamiki i warunków fizycznych. W bloku imponuje intuicją. Wiemy, że Aleks jest gotowy dzielić się z nami całym bogactwem swojej wszechstronności. Wierzymy, że stwarzając mu odpowiednie warunki do rozwoju, zyskamy nieoceniony kapitał na walkę o najwyższe cele w PlusLidze i w Europejskich Pucharach – powiedział Maciej Krzaczek, wiceprezes BOGDANKI LUK Lublin.

Алекс, заедно можем много!