Nowym sponsorem głównym Klubu jest Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

fot. Grzegorz Winnicki

Lubelska Kopalnia to niekwestionowany lider rynku wydobycia węgla w kraju. Firma wyznacza standardy w implementowaniu nowoczesnych rozwiązań. Immanentną cechą działalności Spółki jest dbałość o dobre relacje w jej otoczeniu biznesowym i najbliższym sąsiedztwie – dlatego działalność Kopalni wiąże się z korzyściami, także wykraczającymi poza wymiar czysto biznesowy, których beneficjentami jest społeczność całego regionu.

Spółka aktywnie działa na rzecz rozwoju kultury i sportu, wspierając w różnych – adekwatnych do potrzeb – formach artystów, instytucje kultury, sportowców i organizacje sportowe.

Lubelski Węgiel Bogdanka, stając się sponsorem głównym Klubu, niewątpliwie umacnia markę LUK Lublin – jako godnego zaufania partnera biznesowego z szerokimi perspektywami rozwoju sportowego i marketingowego.

Bogdanka zgodnie ze swoją strategią od lat wspiera sport zarówno młodzieżowy, amatorski, jak i zawodowy. Wiemy, że wśród górników jest wielu kibiców siatkówki. Obecnie piłka siatkowa jest drugim co do popularności sportem w kraju, a mecze w Lublinie gromadzą drugą co do wielkości publiczność. Klub LUK Lublin posiada już teraz ogromny potencjał, a dzięki wsparciu kopalni będzie mógł nadal się rozwijać i osiągać kolejne sukcesy sportowe. Doceniamy fakt, że pomimo niedługiej historii klubu, już dziś lubelscy siatkarze z powodzeniem walczą z krajową elitą. Współpraca z LUK Lublin to także potwierdzenie naszego wsparcia dla całego regionu, z którego pochodzimy – mówi Kasjan Wyligała, prezes zarządu LW Bogdanka SA.

Współpraca z Lubelskim Węglem Bogdanka S.A. to nieoceniane wsparcie w rozwijaniu Klubu. Nasz nowy sponsor główny gwarantuje spokój w podejmowanych działaniach i pozwala wyznaczać coraz ambitniejsze cele. Lubelski Węgiel Bogdanka to jeden z najbardziej rozpoznawalnych mecenasów sportu. Jestem przekonany, że na tę renomę składają się między innymi: odpowiedzialne biznesowe podejście i niezawodna intuicja. Pragnę wierzyć, że najtrwalszą podstawą naszej współpracy są podobieństwa w pojmowaniu szeroko rozumianych: stabilności, odpowiedzialnego rozwoju i kreatywności. Tym samym – wsparcie Spółki odczytujemy jako potwierdzenie słuszności drogi, którą podążamy – zauważa prezes LUK Lublin – Krzysztof Skubiszewski.

W zeszłym roku Kopalnia świętowała 40-lecie wydobycia węgla. Działalność Spółki przez dekady przyniosła jej szereg nagród i wyróżnień branżowych oraz za działalność biznesową. Jedna z ostatnich to Orzeł Wprost w kategorii “Lider Zrównoważonego Rozwoju”.

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. – witamy w gronie Przyjaciół Klubu!
#RazemWPlusLidze