Nowym przyjmującym LUK Lublin zostaje Alexandre Ferreira!

Od lat jest jednym z najwybitniejszych Ambasadorów swojego kraju na siatkarskich salonach całego świata. Imponował tam, gdzie przed obcokrajowcami stawia się szczególne wyzwania. PlusLigę pozostawił tęskniącą, a teraz wraca… Nowym przyjmującym LUK Lublin zostaje Alexandre Ferreira!

Poprzedni sezon zakończył brązowym medalem Ligi Tureckiej w barwach Fenerbahce. To jego drugie podium nad Bosforem. W 2015 roku występował w Ziraacie Bankasi Ankara. Wcześniej z Diatecem Trentino zdobył Superpuchar Włoch i medal Klubowych Mistrzostw Świata. Za nim także trzy sezony w Korei Południowej. W 2021 roku był wicemistrzem tamtejszej Ligi. W Polsce najlepiej pamiętane są jego popisy w Aluronie Virtu Warcie Zawiercie.

Jego ostatnie występy w Polsce to wystarczający powód, by uznawać Alexa za siatkarza kompletnego. Ostatnie lata występów w Turcji i Azji tylko wzbogaciły jego arsenał. W Zawierciu okazał się nieoceniony w budowaniu drużyny w drodze na szczyt. Na takie doświadczenia Alexa także liczymy – powiedział Maciej Krzaczek, wiceprezes LUK Lublin. 

Bem-vindo, Alex!