Nowym asystentem trenera LUK Lublin zostaje Arkadiusz Grzelak! 


Jego międzynarodowe obycie z pewnością wzbogaci dyskusje na temat funkcjonowania Drużyny. Entuzjazm, którym wita nowe doświadczenia tylko podsyci żar, w którym Sztab Trenerski będzie wykuwał tożsamość Zespołu. Nowym asystentem trenera Massimo Bottiego zostaje Arkadiusz Grzelak!

Arkadiusz Grzelak jest ceniony przede wszystkim za jego bezprecedensowy wkład w rozwój siatkówki klubowej w Australii. Na Antypodach założył cztery kluby oraz akademie w Melbourn, Sidney, Brisbane i Adelaidzie. To otworzyło przed nim możliwość współpracy z trenerami z Azji, Ameryki Południowej i Europy, rozszerzając jego horyzonty myślenia o nowoczesnej siatkówce.

 – Staramy się czynić z Naszego Klubu przestrzeń dla synergii poglądów, doświadczeń i umiejętności reprezentowanych przez osoby, które zapraszamy do nas. Widzimy w tym źródło rozwoju Klubu oraz szansę na rozwój dla tych, którzy do nas dołączają. Arkadiusz idealnie wpisuje się w naszą filozofię. Wiemy, że może dużo dać naszemu Klubowi, ale też bardzo skorzystać na współpracy z nami – powiedział Krzysztof Skubiszewski, prezes LUK Lublin.

Przez ostanie trzy lata pracował w Australii jako pierwszy trener. Wspierał też trenera Marka Lebiediewa w przygotowaniach reprezentacji kraju. Doświadczenia zdobywał także w sztabie Fridrichschafen.

 – Bardzo zainteresował mnie projekt Klubu oraz świetna atmosfera dookoła, a także wsparcie kibiców, na których można liczyć za każdym razem. Lublin zasługuje na siatkówkę na najwyższym poziomie. Bardzo mnie cieszy także fakt pracy z trenerem Massimo Bottim – powiedział Arkadiusz Grzelak.

Arku, powodzenia!