Nieudany wyjazd na teren Mistrza Polski

W meczu 2. kolejki PlusLigi ulegliśmy w trzech setach Mistrzom Polski – Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Początek meczu należał do nas, bowiem wyszliśmy na prowadzenie 10:7. Z czasem jednak wyższy bieg włączyli gospodarze, którzy odrobili straty z nawiązką (14:13). Od tego momentu podopieczni Tuomasa Sammelvuo przejęli całkowitą kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i triumfowali w pierwszym secie do 18.

Po zmianie stron Mistrzowie Polski wciąż byli w natarciu i rozpoczęli drugą odsłonę z wysokiego “C”. Nie zwiesiliśmy jednak głów i głownie za sprawą zagrywek Nicolasa Szerszenia doprowadziliśmy do remisu 22:22. Jednak ostatnie słowo należało do ZAKSY, która wygrała 25:23.

W trzecim i jak się okazało ostatnim secie, Mistrzowie Europy postawili kropkę nad “i”. Szybko wyszli na siedmiopunktowe prowadzenie. Je dowieźli do końca i wygrali pewnie 25:18.

Kolejny mecz rozegramy już 7 października. W piątek podejmiemy Jastrzębski Węgiel. Początek spotkania w Hali Globus o godzinie 20:30.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – LUK Lublin 3:0 (25:18, 25:23, 25:18)

ZAKSA: Kaczmarek, Janusz, Śliwka, Smith, Paszycki, Żaliński, Shoji (libero) oraz Banach (libero).

LUK: Malinowski, Komenda, Włodarczyk, Szerszeń, Nowakowski, Jendryk, Watten (l) oraz Torelli, Romać, Wachnik, Stajer.