Niedosyt tie-breaka

 AZS AGH Kraków – LUK Politechnika Lublin | 09.11.2019 | fot. Grzegorz Winnicki

Trzeci mecz w sezonie 2019/2020 przegrali siatkarze LUK Politechnika Lublin. W sobotnim spotkaniu 9. kolejki rozgrywek KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn podopieczni Macieja Kołodziejczyka ulegli ekipie AZS AGH Kraków 2:3.

Tak to spotkanie podsumował trener LUK Politechnika Lublin: 

Niestety nasza zwycięska seria została przerwana. Jechaliśmy do Krakowa po punkty, ale wróciliśmy tylko z jednym i czujemy niedosyt tie-breaka. Uczciwie muszę powiedzieć, że w tym meczu obie ekipy zasłużyły na tę samą ilość oczek. Oczywiście patrząc całościowo na ligę, musimy uszanować ten punkt, bo z pewnością jest on bardzo ważny, a do tego zdobyty na wyjeździe. Jeśli chodzi o naszą grę, to zaprezentowaliśmy się lepiej niż w poprzednim spotkaniu z Chrobrym Głogów, choć nie na tyle dobrze, żeby wygrać kolejne starcie. Zespół z Krakowa nieźle pracował blokiem. My natomiast dobrze spisywaliśmy się w obronie, ale nie przekładało się to na kończące ataki. Czujemy lekką zadyszkę po naszych ostatnich występach, lecz liga jest wyrównana i w niej nie ma żadnych pewniaków. W każdym meczu trzeba grać twardo i walczyć o każdy punkt. Nie ma mowy o żadnej katastrofie, tylko należy spokojnie pracować dalej.

AZS AGH Kraków – LUK Politechnika Lublin 3:2 (16:25, 26:24, 20:25, 25:17, 18:16)

LUK: Kamil Durski, Damian Wierzbicki, Paweł Rusin, Sławomir Stolc, Radosław Sterna, Kamil Szaniawski, Rafał Cabaj (libero) oraz Jędrzej Goss, Bartosz Zrajkowski, Roman Oroń, Szymon Seliga, Szymon Pałka.

MVP: Patryk Łaba (AZS AGH Kraków).

 

STATYSTYKI