Mocne otwarcie sezonu w wykonaniu LUK Politechniki Lublin!

Bez straty seta drużyna LUK Politechniki Lublin zwyciężyła na inaugurację nowego sezonu w rozgrywkach Tauron 1. Ligi. W 1. kolejce podopieczni Macieja Kołodziejczyka pokonali UKS Mickiewicz Kluczbork.

Środowe spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już na początku objęli prowadzenie 9:3. Po chwili lublinianie prowadzili 16:5, a kluczem do takiej przewagi była świetna postawa w polu serwisowym oraz w ataku. To przełożyło się na wygranie pierwszego seta z przewagą 10 punktów nad gośćmi z Kluczborka.

Drugi set był bardziej wyrównany i obie drużyny grały punkt za punkt. Taka sytuacja miała miejsce do połowy partii. Ekipa prowadzona przez Macieja Kołodziejczyka wyszła na trzypunktowe prowadzenie i konsekwentnie “grała swoje”. Ostatecznie ta odsłona zakończyła się wygraną siatkarzy LUK do 22.

Trzecia partia to kolejny pokaz siły ze strony lubelskich siatkarzy. Gospodarze środowej potyczki ponownie na początku objęli prowadzenie 9:3 i spokojnie dowieźli do końca premierowy triumf w sezonie 2020/2021. Ten set zakończył się rezultatem 25:18, a najlepszym siatkarzem meczu został wybrany środkowy Konrad Stajer, który zapisał na swoim koncie 13 oczek. Tyle samo punktów po swojej stronie zapisali Jakub Peszko oraz Szymon Romać.

Kolejne starcie LUK Politechnika Lublin rozegra na wyjeździe z MCKiS Jaworzno (3 października, 17:00).

LUK Politechnika Lublin – UKS Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:18, 25:22, 25:15)

LUK: Wachnik (6), Romać (13), Sobala (9), Stajer (13), Pająk (4), Peszko (13), Majstorović (libero) oraz Durski, Goss (1)

UKS: Owczarz (9), Biegun (8), Mucha (2), Frankowski (1), Toma (5), Szablewski, Jakuła (libero) oraz Lewandowski (3), Bułkowski (8), Kulik (6), Sternik