Mikołaj Słotarski nowym rozgrywającym BOGDANKI LUK Lublin

 

W drużynie, której młodzieńcza fantazja i entuzjazm, miały być głównym kapitałem – wykazywał opanowanie i dojrzałość, na które inni siatkarze pracują latami. BKS Visłę Proline Bydgoszcz poprowadził do brązowego medalu pierwszej Ligi. Teraz Mikołaj Słotarski w barwach BOGDANKI LUK Lublin zmierzy się z PlusLigą!

W ostatniej kampanii Tauron 1. Ligi Słotarski dał się poznać jako rozgrywający, który doskonale rozpoznawał sytuacje, w których potrzeba kreatywności i te, wymagające opanowania. Między innymi jego postawa przyniosła BKSowi Viśle Proline Bydgoszcz brązowe medale zaplecza PlusLigi. Rywalom dawał się we znaki kiwając, kiedy spodziewali się rozegrania oraz atakując piłki przechodzące. W ten sposób punktował 17 razy. Jest niebezpieczny zza 9. metra – zagrał 23 asy serwisowe. Blokiem punktował 25 razy. Swoje atuty potrafi wykorzystywać kompleksowo: jego rekord punktów w meczu to 7 i ponad wszelką wątpliwość jest godny odnotowania wśród rozgrywających.

Słotarski występował także w Chrobrym Głogów, a cztery lata temu wspierał w treningach Asecco Resovię Rzeszów.

Bardzo ufamy w potencjał Mikołaja. Oceniając dojrzałość jego gry, trudno uwierzyć, jak wiele lat kariery wciąż przed nim. Zawsze młody rozgrywający z fantazją wzbogaca Drużynę. Jesteśmy pewni, że właśnie w taki sposób Mikołaj zapisze się w naszej historii – powiedział Maciej Krzaczek, Wiceprezes BOGDANKI LUK Lublin.

Mikołaj, rozwijaj się z korzyścią dla Drużyny!