Mikołaj Sawicki nowym przyjmującym BOGDANKI LUK Lublin!

To siatkarz, który już osiągnął międzynarodowy poziom, ale wciąż utrzymuje prawdopodobnie największa dynamikę rozwoju z czołówki siatkarzy na Jego pozycji. Choć jego liczne atuty są powszechnie znane, nikt nie znalazł skutecznego sposobu na ich zneutralizowanie. Nowym przyjmującym BOGDANKI LUK Lublin zostaje Mikołaj Sawicki!

Za nim pięć sezonów w PlusLidze. Ostatnie  – w barwach Trefla Gdańsk. To Sawicki czynił go nieprzewidywalnym i groźnym dla wszystkich drużyn w Lidze. Sezon zakończył z 472 punktami. 67 – zdobył zagrywką, zaskakując rywali średnio częściej niż raz na 2 sety. To pozwoliło mu zdobyć drugie miejsce wśród najlepiej zagrywających w minionym sezonie PlusLigi. O tym, jaką wirtuozerię w tym elementem osiągnął, świadczy także ubiegłoroczne starcie ze Skrą Bełchatów, kiedy przez Jego serwisy rywale kapitulowali aż siedmiokrotnie! W zakończonej kampanii skończył niemal połowę akcji w ataku, często sytuacyjnych. Blokiem intencje rywali skutecznie odczytywał 28 razy.

Ofensywne walory Mikołaja powszechnie budzą strach u rywali. To Siatkarz, który doskonale rozumie, że sportową dojrzałość osiąga się poprzez umacnianie zalet i niestrudzone poszukiwanie przestrzeni, w których można czerpać z rezerw. Każdy sezon czyni go silniejszym. To Siatkarz, który nie przestaje się rozwijać i dołożymy wszelkich starań, by w naszym Klubie wykonał kolejny imponujący skok, choć już teraz jest jednym z najlepszych w PlusLidze – powiedział Maciej Krzaczek, Wiceprezes BOGDANKI LUK Lublin.

Jestem podekscytowany dołączeniem do BOGDANKI LUK Lublin. Już teraz chciałbym zaprosić wszystkich do kibicowania nam w Hali Globus. Osobiście nie mogę doczekać się naszego pierwszego spotkania – skomentował Mikołaj Sawicki. 

Mikołaj, witamy!