Maciej Czyrek nowym libero BOGDANKI LUK Lublin

Dotychczas zdobywał doświadczenia przede wszystkim na zapleczu PlusLigi, będąc ważnym ogniwem drużyn, które reprezentował. Maciej Czyrek pomoże w defensywie BOGDANKI LUK Lublin!

Ten młody libero w zeszłym sezonie w barwach Mickiewicza Kluczbork otarł się o półfinał Tauron 1. Ligi. Jego drużyna dopiero w tie-breaku decydującego meczu ostatecznie skapitulowała przed BBTSem Bielsko-Biała. Przez cały miniony sezon Czyrek zanotował pozytywne przyjęcie na poziomie ponad 50%, a perfekcyjne – przekraczając 30%. Rywale próbowali go złamać zagrywką 590 razy w 33 meczach.

Wcześniej przez cztery sezony reprezentował AZS AGH Kraków. Co ciekawe, jako jeden z bardzo wąskiego grona libero, zapunktował dla swojej drużyny. Trzy lata temu udało mu się zaskoczyć BKS Visłę Bydgoszcz. Jego kariera rozpoczęła się w 2018 roku. Jako siatkarz AKS V LO Rzeszów wspomagał w treningach najlepszą siatkarską drużynę Podkarpacia, będąc nawet zgłoszonym do PlusLigi. Na parkiecie zameldował się wówczas raz – przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi.

Maciej jest dla nas uosobieniem solidności i wytrwałości w codziennej pracy. Jesteśmy przekonani, że uczyni wszystko, by wykorzystać każdą szansę na występ, która się przed nim otworzy. Liczymy także, że Jego entuzjazm z czerpania wiedzy i doświadczeń od Thalesa będzie budował całą Drużynę, a Maciej zrobi kolejny krok w swojej karierze – powiedział Krzysztof Skubiszewski, Prezes BOGDANKI LUK Lublin.

Maciej, z Tobą chcemy pisać Historię!