LUK czy Visła? Gramy o pozycję lidera!

W czwartek 1 kwietnia możemy zapewnić sobie 1. miejsce po rundzie zasadniczej rozgrywek Tauron 1. Ligi.  W decydującym meczu podejmiemy wicelidera ligowej tabeli – BKS Visłę Bydgoszcz. 

Drużyna z Bydgoszczy to nie tylko nasz najbliższy rywal, ale bezpośredni przeciwnik, z którym będziemy walczyli o PlusLigę. Zapewniam jednak, że do czwartkowego meczu jesteśmy przygotowani najlepiej, jak potrafimy. Nie narzucamy sobie żadnej presji. Chcemy po prostu wyjść i zaprezentować swoją najlepszą siatkówkę – mówi Maciej Kołodziejczyk, drugi trener LUK Politechniki Lublin. 

Konfrontacja z zespołem z kujawsko-pomorskiego to ostatnia, trzydziesta kolejka rundy zasadniczej, która zapowiada się niezwykle emocjonująco. To ona zadecyduje o układzie par w fazie play-off. – Oczywiście, że myślami jesteśmy przy tej fazie, bo ona jest najważniejsza. Istotne dla nas jest to, abyśmy rundę zasadniczą zakończyli na 1. miejscu. Wtedy we wszystkich spotkaniach będziemy mieli handicap gospodarza. Zrobimy wszystko, aby tę pozycję utrzymać. Pamiętamy, że to najważniejsze granie zaczyna się lada moment, wiec nie ma miejsca na porażki, które mogłyby nas zepchnąć w dołek mentalny – analizuje Maciej Kołodziejczyk. 

Skoro mowa o porażkach, to właśnie z BKS Visłą Bydgoszcz ponieśliśmy jedną z czterech w rundzie zasadniczej. W wyjazdowej rywalizacji ulegliśmy przeciwnikom 2:3. Nie pozostaje nam nic innego, jak wziąć rewanż na podopiecznych Marcina Ogonowskiego. Tym bardziej że w lubelskiej Hali MOSiR jesteśmy niepokonani od 30 stycznia 2020 roku. 

Mecz LUK Politechnika Lublin – BKS Visła Bydgoszcz rozpocznie się o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport News.


Sponsorami tytularnymi klubu LUK Politechnika Lublin są: Miasto Lublin, LUK Jacek Wysokiński, Politechnika Lubelska.

Sponsorem Strategicznym jest Grupa Azoty PUŁAWY.

Partnerem Drużyny jest Województwo Lubelskie.

Sponsorami są: Luxiona Poland S.A. i Autoklinika.

Partnerem medycznym jest Centrum Medyczne oraz Rehabilitacyjno-Sportowe Medisport.

Partnerami technicznymi są: Woda mineralna Bystra, Najlepsza Drukarnia na świecie, Takushi – Ramen&Sushi, ADM Meble.