Konrad Stajer i Mateusz Jóźwik zostają w LUK Lublin!

Obaj obchodzą dzisiaj urodziny. Obaj przedłużyli kontrakty w klubie. Konrad Stajer i Mateusz Jóźwik w sezonie 2022/2023 dalej będą bronić barw LUK Lublin. 

Konrad Stajer dołączył do LUK Lublin przed sezonem 2020/2021. Wspólnie z klubem wywalczył awans do PlusLigi. Na najwyższym szczeblu zagrał w 21 meczach,  w których zdobył 122 punkty. Po ostatnim spotkaniu ze Ślepskiem Malow Suwałki sięgnął po statuetkę MVP. 

Gdy klub zaproponował mi możliwość przedłużenia współpracy na następny sezon, nie zastanawiałem się długo. W Lublinie czuję się bardzo dobrze, a w LUK Lublin mogę dalej rozwijać się sportowo. Dostałem szansę debiutu w PlusLidze, za co dziękuję i wydaje mi się, że wykorzystałem ją najlepiej, jak tylko mogłem. Ten sezon pokazał, że mamy niesamowitych kibiców i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie ponownie będziemy grali przy pełnych trybunach – mówi Konrad Stajer.

Natomiast Mateusz Jóźwik w naszym klubie występuje od listopada 2022 roku. 26-letni przyjmujący zagrał w 14 spotkaniach, zdobywając w nich 47 punktów. 

Zdecydowałem się przedłużyć kontrakt na kolejny sezon z prostej przyczyny. W ubiegłym sezonie otaczali mnie bardzo ciepli i pomocni ludzie, czy to na boisku, czy poza nim, od których mogłem tylko czerpać. Kibice, którzy tak licznie przychodzili na mecze, niejednokrotnie wywoływali u nas poczucie dumy i spełnienia, że wszystko, co robimy, zmierza w dobrą stronę. Czuć jak ten klub pnie się do góry i chciałbym móc w kolejnym sezonie podążać z nim w tę samą stronę – mówi Mateusz Jóźwik. 

Konrad, Mateusz, cieszymy się, że zostajecie!