KAMIL, WITAMY W LUBLINIE!

Do Lublina zabiera swoją spostrzegawczość, analityczny umysł, doświadczenie i głód ciągłego rozwoju. Nawet teraz wzbogaca swój warsztat, wspierając Reprezentację Polski jako statystyk i trener wspomagający. Nowym asystentem trenera Dariusza Daszkiewicza zostaje Kamil Nalepka!

W sztabie trenera Nikoli Grbicia jest jednym z dwóch trenerów wspomagających i statystyków. Tym samym – to jego wnikliwe analizy stanowią ważny element strategii na poszczególne mecze. Biorąc pod uwagę, jak wiele drużyn w VNL prezentuje nowych zawodników i eksperymentalne ustawienia – jego praca wymaga refleksu, świetnej organizacji i ciągłej koncentracji. Zważywszy na wyniki Reprezentacji – te atrybuty Kamil utrzymuje na jak najwyższym poziomie.

Jestem bardzo szczęśliwy z dołączenia do zespołu LUK Lublin w sezonie 2022/2023. Dziękuję prezesom oraz sztabowi za zaufanie. Cieszę się z możliwości pracy jako asystent trenera w jednej z najlepszych lig w Europie. Widzę jak klub z każdym sezonem idzie do przodu, jestem przekonany, że jest to idealne miejsce do pracy dla mnie. Pozdrawiam wszystkich kibiców LUK Lublin i do zobaczenia na hali podczas meczów PlusLigi – powiedział Kamil Nalepka, nowy asystent trenera.

Wcześniej doświadczenia zbierał głównie w spalskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, będąc w sztabach trenerskich reprezentacji różnych roczników. W zeszłym roku – także pod jego wodzą – reprezentacja U21 zdobyła tytuł Mistrzów Świata. Tym samym – współkierował rozwojem wielu siatkarzy u progu w pełni profesjonalnej kariery. Był także w sztabie szkoleniowym pierwszoligowego AZS AGH Kraków. Współpracował wówczas m.in. z Konradem Stajerem.

Kamil dał się poznać jako osoba, która czerpie motywację z nowych wyzwań, a takim będzie dla niego praca w PlusLidze. Najlepszą rekomendacją dla jego warsztatu jest powołanie do sztabu reprezentacji Polski, choć dla nas nie do przecenienia jest także jego wpływ na kadry juniorskie. Praca z młodzieżą wymaga odpowiedzialności i cierpliwości. Cieszymy się, że także na tych cechach Kamila będziemy mogli polegać – powiedział Maciej Krzaczek, wiceprezes LUK Lublin.

Kamil, witamy na pokładzie!