Jakub Ziobrowski w LUK Politechnice Lublin!

 

Kolejny as w talii! Jeden z najzdolniejszych siatkarzy młodego pokolenia pomoże w walce o awans. Jakub Ziobrowski ma podnieść poziom rywalizacji na pozycji atakującego.

Zakontraktowanie zawodnika, który na konkretnej pozycji wyzwoli dodatkową motywację i podniesie poziom rywalizacji to kolejny bardzo ważny element naszego planu awansu do PlusLigi, który założyliśmy z dużym wyprzedzeniem – wyjaśnia Krzysztof Skubiszewski, prezes LUK Politechniki Lublin.

Ziobrowski sezon zaczął z opóźnieniem przez kontuzję, po której nie ma już śladu. Ostatnie miesiące spędził w Vervie Warszawa Orlen Paliwa, trenując pod okiem Andrei Anastasiego. Wcześniej bronił barw Cerradu Czarnych Radom i Cuprum Lubin. – Jestem bardzo ambitny i wierzę, że ciężką pracą przyczynię się do awansu. Liczę, że w Lublinie szybko osiągnę swój optymalny poziom sportowy i mentalny. Uważam, że gra dla LUK Politechniki będzie dla mnie także okazją do siatkarskiego rozwoju – mówi Jakub Ziobrowski.

Jakub Ziobrowski to Mistrz Świata w kategoriach: Juniorów i Kadetów. Z reprezentacją Juniorów zdobył też Mistrzostwo Europy, zostając najlepszym atakującym turnieju.

– Kuba to młody, bardzo ambitny, w pełni profesjonalny zawodnik, który wie, do czego dąży w swojej karierze siatkarskiej. Na pewno brakuje mu grania i mam nadzieję, że jego przyjście do Lublina zadziała korzystnie dla obu stron. Myślę, że rywalizacja naszych atakujących wpłynie pozytywnie na ich poziom sportowy, a  to z kolei przyczyni się do podniesienia jakości całego zespołu – komentuje trener Dariusz Daszkiewicz.

Na współpracy z trenerem LUK Politechniki Lublin powinni skorzystać i drużyna i zawodnik. – Trener Daszkiewicz słynie ze skutecznej pracy z młodzieżą. Wierzę, że w tym sezonie przedstawi nam najlepszą wersję Jakuba Ziobrowskiego. Zależy nam, by wszystkie puzzle naszej układanki idealnie do siebie pasowały – wyjaśnia prezes.