Inauguracja PlusLigi za nami!

Inauguracja PlusLigi za nami! Piątkowy mecz z Mistrzem Polski przyciągnął na trybuny hali Globus ponad 3 500 osób. Wynik to 1:3 dla gości.

Mimo wyrównananego początku, w połowie seta siatkarze Jastrzębskiego Węgla wyszli na kilkupunktowe prowadzenie (15:9).  To pozwoliło przeciwnikom grać na wiekszym luzie, a nasza drużyna popełniała coraz więcej błędów, co zaowocowało przegraną do 15. Przyjezdni kontynuowali dobrą grę w drugiej odsłonie i dośc szybko odskoczyli na kilka punktów przewagi. Próby odrabiania strat przez nas na niewiele się zdały, bowiem po raz kolejny tego wieczoru to podopieczni Andrei Gardiniego triumfowali, tym razem do 21.

Początek trzeciego seta wyglądał zgoła inaczej, bo to my objęliśmy prowadzenie 9:3, a  w kolejnych fragmentach spotkania 14:7. Mistrzowie Polski w końcówce odrobili część strat, jednak udało nam się dowieźć zwycięstwo i pierwszy wygrany set w rozgrywkach PlusLigi stał się historyczny! Na więcej jednak nie pozwolili już faworyci z Jastrzębia-Zdroju, którzy w czwartym secie wygrali pewnie 25:16. MVP spotkania został wybrany Tomasz Fornal.

W kolejnym spotkaniu zagramy na wyjeździe ze Ślepskiem Malow Suwałki (9 października, 20:30, transmisja Polsat Sport).

LUK Lublin – Jastrzębski Węgiel 1:3 (15:25, 21:25, 25:21, 16:25)

LUK: Filipiak, Nowakowski, Sobala, Pająk, Wachnik, Katić, Watten (libero) oraz Gregorowicz (libero), Romać, Stajer, Peszko.

Jastrzębski: Boyer, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Fornal, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Strzymszok.