Gwardia Wrocław rozbita!

Po raz 10. w sezonie 2020/2021 zespół LUK Politechnika Lublin pokonał przeciwnika bez straty seta. W zaległym meczu 7. kolejki Tauron 1. Ligi lublinianie wygrali z Gwardią Wrocław.

We wtorek w Hali MOSiR mierzyły się zespoły, które mają przed sobą podobny cel, czyli awans do PlusLigi. Śmiało można było nastawić się na twardy i zacięty mecz z obu stron. Choć wynik na to nie wskazuje, to faktycznie taki był.

Pierwszy set to co prawda gładka wygrana gospodarzy, którzy od samego początku narzucili swój styl gry i szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Je skrupulatnie powiększali, co pozwoliło na wygranie premierowej partii z przewagą aż 10 punktów nad Gwardią.

Druga odsłona tego starcia rozpoczęła się zgoła inaczej i to podopieczni Krzysztofa Janczaka prezentowali lepszą siatkówkę. Trener Kołodziejczyk zdecydował się na wzięcie dwóch czasów w krótkim odstępie czasu i to przyniosło pożądany efekt, bo w połowie seta na tablicy wyników widniał rezultat 15:15. Od tego momentu obie drużyny grały punkt za punkt, a o losach tej partii zadecydowała niezwykle wyrównana końcówka. Lepiej wytrzymali ja siatkarze z Lublina. Ostatni punkt przypieczętował Paweł Rusin.

Natchnieni dwoma wygranymi setami zawodnicy LUK Politechniki poszli za ciosem i w trzecią partię weszli podobnie, jak w pierwszą. Wrocławianie nie zamierzali jednak składać broni i niwelowali straty. Drużyna przyjezdna nie tylko zniwelowała straty, ale w końcówce dzięki dwóm asom serwisowym Tytusa Nowika wyszła na prowadzenie 21:20. Od tego momentu punktowali już tylko gospodarze. Ostatni punkt w bardzo ważnym meczu zdobył Jędrzej Goss, który popisał się asem serwisowym.

LUK Politechnika Lublin – eWinner Gwardia Wrocław 3:0 (25:15, 25:23, 25:21)

LUK: Wachnik (9), Rusin (6), Sobala (4), Romać (13), Pająk (5), Stajer (8), Majstorović (libero) oraz Cabaj (libero), Goss (1)

Gwardia: Lubaczewski (7), Pietruczuk (10), Siwicki (6), Wierzbicki (1), Biernat (2), Szymeczko, Mihułka (libero) oraz Gibek, Malicki, Frąc (12), Nowik (2), Kołtowski (libero)

Kolejne spotkanie przed siatkarzami LUK Politechniki Lublin w najbliższa sobotę. W Białymstoku nasz zespół zagra z miejscowym BAS-em, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Tauron 1. Ligi. Początek o godzinie 18:00.