Fynn McCarthy nowym środkowym BOGDANKI LUK Lublin!

Może okazać się jednym z największych odkryć przyszłego sezonu w PlusLidze. Już przywitał się z siatkarską Europą, uchylając rąbka swojego potencjału. Fynn McCarthy będzie odkrywał swój talent w BOGDANCE LUK Lublin!

W Lidze Czeskiej błyszczy od 2021 roku. Z VK Lvi Pragą zdobywał mistrzostwo i dwa wicemistrzostwa kraju. W zeszłym sezonie okazał się jednym z najlepszych blokujących rozgrywek, powstrzymując rywali 84 razy. 42 asy serwisowe zapewniły mu miejsce wśród najlepiej zagrywających. Przez cały sezon punktował 302 razy. 
Zagrywką rozpoczął budowanie swojej marki na arenie europejskiej. Jego drużyna w ostatniej edycji rozgrywek awansowała do fazy play-off, a po fazie grupowej McCarthy był na podium najlepiej serwujących, zdobywając 14 asów. 
Od 2017 roku z reprezentację Kanady zdobywa medale najważniejszych imprez Ameryki Północnej w różnych kategoriach wiekowych. Tegoroczną kampanię reprezentacyjną zainaugurował kapitalnymi statystykami w Lidze Narodów: jego skuteczność po dwóch turniejach to prawie 61%! Punktował 64 razy, w tym: dwudziestokrotnie – blokiem i pięciokrotnie – zza dziewiątego metra. 
 – Jesteśmy podekscytowani perspektywą konfrontacji Fynna z Najlepszą Ligą Świata. Ma za sobą bardzo udany sezon i wierzymy, że znajdzie u nas iskrę, która pozwoli rozniecić jego potencjał do rozmiarów, które już sygnalizował. Budując swoją siatkarską tożsamość, z łatwością odnajdzie w sobie gen Naszego Klubu, którego ważną częścią jest dążenie do stałego rozwoju – powiedział Krzysztof Skubiszewski, Prezes BOGDANKI LUK Lublin. 
Fynn, it’s time for new challanges!