Finał czas start!

Nadeszła najważniejsza część sezonu 2020/2021 rozgrywek Tauron 1.Ligi, czyli finał z udziałem dwóch najlepszych drużyn: LUK Politechniki Lublin i BBTS-u Bielsko-Biała. Stawką jest awans do PlusLigi. 

Nasza droga do finału? 1. miejsce po rundzie zasadniczej, pokonanie w fazie play-off Mickiewicza Kluczbork, a w półfinale eWinner Gwardii Wrocław. Droga BBT-u Bielsko-Biała? 3. miejsce po rundzie zasadniczej, wyeliminowanie w play-offach Polskiego Cukru Avii Świdnik oraz BKS Visły Bydgoszcz. To jednak już za nami. 

Spodziewamy się ciężkiego i wyrównanego meczu. Zespół BBTS-u przez długą część sezonu był niepokonany, potem przytrafił im się mały kryzys, ale w fazie play-off ponownie grali dobrą siatkówkę. Chcąc wygrać z rywalami, to my musimy zaprezentować się ze swojej najlepszej strony, przede wszystkim skutecznie w elemencie zagrywki, która pozwoli odrzucić gości od siatki. Do tego powinniśmy dołożyć dobre przyjęcie i mądrą postawę w ataku. Znamy zarówno słabe jak i mocne strony przeciwnika, więc musimy to wykorzystać, bo wszystko mamy w swoich rękach – mówi trener Dariusz Daszkiewicz. 

Mocne strony zespołu prowadzonego przez Harry’ego Brokkinga? Kapitan Jarosław Macionczyk, który ma na swoim koncie osiem statuetek MVP (a więc tyle, co nasz kapitan Grzegorz Pająk), Kajetan Marek, podpora obrony BBTS-u oraz atakujący Oleg Krikun. 30-latek to najlepiej punktujący zawodnik naszych rywali i dotychczas w lidze zgromadził 404 punkty. 

Pierwszy mecz rozpocznie się w czwartek, 29 kwietnia o 20:30 w Hali MOSiR w Lublinie. Spotkanie będzie transmitowane w Polsacie Sport Extra. Drugie starcie na terenie rywali w niedzielę, 2 maja. Rywalizacja o awans do PlusLigi toczy się do trzech zwycięstw. Trzeci, być może decydujący mecz zostanie rozegrany 6 maja (w Lublinie). W razie przedłużenia rywalizacji, kolejne spotkania: 9.05 (Bielsko-Biała). i 13.05 (Lublin).


Sponsorami tytularnymi klubu LUK Politechnika Lublin są: Miasto Lublin, LUK Jacek Wysokiński, Politechnika Lubelska.

Sponsorem Strategicznym jest Grupa Azoty PUŁAWY.

Partnerem Drużyny jest Województwo Lubelskie.

Sponsorami są: Luxiona Poland S.A. i Autoklinika.

Partnerem medycznym jest Centrum Medyczne oraz Rehabilitacyjno-Sportowe Medisport.

Partnerami technicznymi są: Woda mineralna Bystra, Najlepsza Drukarnia na świecie, Takushi – Ramen&Sushi, ADM Meble.