Dołączył do nas Jakub Strulak!

Jest w stanie sięgać nawet wyżej, niż łapie piłkę w ataku. Jego wielka kariera to nie wróżba, a realny cel. Z każdym meczem będzie umiał coraz więcej, choć już jest w stanie stanowić o sile wielu drużyn. Dołącza do nas Jakub Strulak!

Za Jakubem udany sezon w KPSie Siedlce. W wielu meczach młody środkowy przekraczał 60-procentową skuteczność w ataku. W meczu z LUK Politechniką Lublin nie pomylił się ani razu! Na parkiecie pojawiał się w każdym meczu ubiegłego sezonu, zdobywając 156 punktów, w tym 20 zagrywką i 43 – blokiem.

Postawa Kuby w KPS-ie Siedlce pokazuje, że już teraz można polegać na jego siatkarskiej dojrzałości, choć jego potencjał wciąż pozostaje nieodkryty. Zaprosiliśmy go do kilkuletniej współpracy, mając pewność, że w każdym sezonie będzie coraz lepszy! Trener Daszkiewicz pokazał przez lata swojej pracy, że potrafi znakomicie wydobywać potencjał z młodych siatkarzy, w tym – z środkowych. Najlepszym przykładem jest Mateusz Bieniek. Wierzę, że tylko od tego duetu zależy, czy Kuba pójdzie podobną drogą. Żywimy także silne przekonanie, że kluby w Polsce, zwłaszcza w PlusLidze, odpowiadają za poziom siatkówki w kraju. Wierzę, że stwarzając Kubie warunki do siatkarskiego wzrastania, bierzemy część tej odpowiedzialności na siebie – powiedział Maciej Krzaczek, wiceprezes LUK Politechniki Lublin. 

Kuba Strulak to absolwent SMS PZPS w Spale. Reprezentuje Polskę w Kadrze U-21. Zdaniem wielu ekspertów ma ogromną szansę, by stać się jednym z następców generacji polskich siatkarzy, która obecnie stanowi o jakości Polskiej Siatkówki. Ten 20-letni zawodnik przemierza modelową drogę najzdolniejszych siatkarzy: zaczynał w MOS Wola Warszawa, a przez Spałę trafił na zaplecze PlusLigi. Teraz przed nim kolejny krok.

Cieszę się z tego, że będę mógł reprezentować LUK Politechnikę Lublin w PlusLidze. Jestem przekonany, że rozwinę się tutaj pod względem siatkarskim. Liczę na to, że w zbliżającym się sezonie spotkamy się z kibicami na hali, a my jako zespół będziemy reprezentować Miasto Lublin z jak najlepszej strony. Nie ukrywam, że chciałbym, abyśmy mocno namieszali w rozgrywkach – powiedział Jakub Strulak. 

Kuba, jesteś w Klubie, dla którego rozwój jest jednym z filarów!