Dariusz Daszkiewicz nie będzie już prowadził pierwszego zespołu LUK Lublin

Zarząd Klubu LUK Lublin zdecydował o odsunięciu trenera Dariusza Daszkiewicza od prowadzenia Drużyny w trwających rozgrywkach. Decyzja umotywowana jest sytuacją Klubu w tabeli PlusLigi. Od najbliższego meczu Drużynę poprowadzi Maciej Kołodziejczyk.

Biorąc pod uwagę wciąż istniejące szanse na awans do fazy play-off PlusLigi, Zarząd Klubu poczuł się w obowiązku podjąć wszelkie konieczne kroki, by wesprzeć Drużynę w jej staraniach na parkiecie. Za taki krok uznano niewątpliwy bodziec w postaci zmiany Trenera. W ostatnich tygodniach Drużyna nie odnosiła wyników na miarę stawianych przed nią celów, co uzasadnia wrażenie o wyczerpaniu się formuły – niegdyś owocnej – współpracy z dotychczasowym trenerem.

Funkcję pierwszego trenera obejmie dotychczasowy asystent – Maciej Kołodziejczyk, który Drużynę prowadził do stycznia 2021, notując awans do Tauron 1.Ligi, czyniąc z niej jedną z najsilniejszych ekip w debiutanckim, przerwanym przez pandemię, sezonie rozgrywek zaplecza PlusLigi. W kolejnym – stworzył solidne fundamenty do skutecznej walki o awans. Macieja Kołodziejczyka wspierać będzie dotychczasowy sztab.

Trener Dariusz Daszkiewicz objął Drużynę w styczniu 2021. Poprowadził ją w 19 meczach Tauron 1. Ligi, odnosząc 17 zwycięstw. Tym samym stał się jednym ze współautorów historycznego awansu Klubu do PlusLigi. W PlusLidze pod jego wodzą LUK Lublin rozegrał 55 meczów, odnosząc 22 zwycięstwa. Jesteśmy głęboko przekonani, że swoją pracą na rzecz Klubu oraz osobowością Trener Daszkiewicz zapisał się wyłącznie w życzliwej pamięci Kibiców, Siatkarzy i Współpracowników. Dziękujemy za Jego wkład w rozwój Klubu.

Decyzja w sprawie trenera Dariusza Daszkiewicza zapadła w oparciu o wnioski z szerokich konsultacji, w których udział brali Zarząd Klubu, Siatkarze oraz sztab trenerski. Reakcja trenera Daszkiewicza na decyzję Zarządu Klubu znamionuje jego profesjonalizm i poczucie odpowiedzialności za Drużynę. Dariusz Daszkiewicz pozostaje do dyspozycji Zarządu Klubu.