Czas na Derby Lubelszczyzny. Odsłona druga!

W sobotę 27 marca druga w tym sezonie odsłona Derbów Lubelszczyzny. W Świdniku zmierzymy się z Polskim Cukrem Avią Świdnik. 

Do końca rundy zasadniczej już tylko dwa mecze. W dalszym ciągu walczymy o pozostanie na pozycji lidera Tauron 1. Ligi. Żeby ją utrzymać, nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów, zwłaszcza w sobotniej konfrontacji z Avią Świdnik. Za LUK Politechniką Lublin przemawia poprzednie spotkanie z żółto-niebieskimi, w którym dość gładko wygrali 3:0. – Wiadomo, że z racji derbów to starcie bardziej elektryzuje kibiców. My natomiast wiemy, że drużyna ze Świdnika na swoim parkiecie jest bardzo mocna. W poprzednim naszym meczu dość pewnie wygraliśmy z Avią, ale myślę, że rywale tym razem zrobią wszystko, aby nam się zrewanżować. W Świdniku grają zawodnicy z mocnymi charakterami, więc domyślam się, że przegrana w pierwszym spotkaniu mocno ich zabolała – stwierdził Maciej Kołodziejczyk, nasz drugi trener. 

Podopieczni Witolda Chwastyniaka to 5. ekipa ligowej tabeli, która dotychczas zgromadziła 48 punktów i jest pewna gry w drugim etapie. Sobotnim występem zawodnicy Avii zakończą rundę zasadniczą w swoim wykonaniu, bowiem w ostatniej kolejce czeka ich pauza. Z pewnością rywale będą chcieli zakończyć ja z przytupem. – Rywale zrealizowali już swój cel na ten sezon, jakim jest gra w fazie play-off. Teraz mogą grać z chłodną głową, a z racji tego, że to my jesteśmy faworytem meczu, to pewnie podejmą ryzyko. Jeżeli to ryzyko zacznie im się opłacać to myślę, że bardzo ciężko będzie ich zatrzymać – powiedział Maciej Kołodziejczyk. 

Dzięki współpracy obu klubów transmisja z sobotniego starcia dostępna będzie w serwisie Ipla.tv. Początek o 16:50 [LINK]


Sponsorami tytularnymi klubu LUK Politechnika Lublin są: Miasto Lublin, LUK Jacek Wysokiński, Politechnika Lubelska.

Sponsorem Strategicznym jest Grupa Azoty PUŁAWY.

Partnerem Drużyny jest Województwo Lubelskie.

Sponsorami są: Luxiona Poland S.A. i Autoklinika.

Partnerem medycznym jest Centrum Medyczne oraz Rehabilitacyjno-Sportowe Medisport.

Partnerami technicznymi są: Woda mineralna Bystra, Najlepsza Drukarnia na świecie, Takushi – Ramen&Sushi, ADM Meble.