Bez punktów i bez wygranego seta

To nie był dobry mecz w naszym wykonaniu. W Suwałkach w ramach 2. kolejki PlusLigi przegraliśmy z miejscowym Ślepskiem 0:3.

Wydarzenia z początku meczu już mogły wskazywać, kto będzie bliżej zwycięstwa w sobotę. Gospodarze szybko uzyskali kilkupunktową przewagę i mimo naszych prób przeciwstawienia  się rywalowi, dograli swoje do końca i wygrali premierowego seta do 19. Obraz gry nie zmienił się w drugiej partii. To podopieczni Andrzeja Kowala kontrolowali wydarzenia na parkiecie dzięki czemu zwyciężyli do 16.

W trzeciej odsłonie w naszych szeregach pojawił się promyk nadziei, bowiem prowadziliśmy trzema punktami. Nie udało się jednak utrzymać tego wyniku i w połowie seta to zespół Ślepska nie tylko odrobił straty, ale i wyszedł na prowadzenie. Wynik, jak się okazało ostatniej partii 25:22. MVP meczu został wybrany Bartłomiej Bołądź – zdobywca 18 punktów. Po naszej stronie najskuteczniejszy był Bartosz Filipiak, zdobywca 13 oczek.

Kolejne spotkanie rozegramy również na wyjeździe. 16 października o godz. 17:30 zmierzymy się z triumfatorem Ligi Mistrzów – Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (transmisja Polsat Sport).

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 3:0 (25:19, 25:16, 25:22)

LUK: Filipiak, Nowakowski, Sobala, Pająk, Wachnik, Katić, Watten (libero) oraz Romać, Gniecki, Stajer, Włodarczyk.

Ślepsk: Bołądź, Buchowski, Łukasik, Sapiński, Takvam, Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Smoliński, Rudzewicz.