Bennie Tuinstra nowym przyjmującym BOGDANKI LUK Lublin!

To jeden z największych talentów Niderlandzkiej siatkówki w ostatnich latach. Być może o potencjale na miarę swoich legendarnych poprzedników, którzy w latach dziewięćdziesiątych stanowili jedną z najsilniejszych reprezentacji świata. Jego możliwości nie przyćmiła nawet rola jokera, którą pełnił w ostatnim sezonie. Bennie Tuinstra będzie rozwijał się w BOGDANCE LUK Lublin!

Już jako dwudziestolatek zdobywał Puchar Holandii. Trzy ostatnie sezony spędził w tureckim Ziraacie Bankasi Ankara, który opuszcza z dwoma złotymi i jednym brązowym medalem Ligi Tureckiej oraz trzema Super Pucharami Kraju. Ostatnie zmagania w Lidze Mistrzów zakończył na podium.

W ostatnim sezonie Ligi Tureckiej zdobył 160 punktów. Atakował z 55-procentową skutecznością, posyłając 18 asów serwisowych. Wszechstronności dowiódł, popisując się perfekcyjnym przyjęciem na poziomie 31% w całych rozgrywkach.

W minionym sezonie reprezentacyjnym walnie przyczynił się do piątego miejsca Holandii w Mistrzostwach Europy. Zdobył 67 punktów w 6 meczach. W 12 spotkaniach Ligi Narodów punktował 83 razy. W tegorocznych rozgrywkach Ligi Narodów nie występuje przez błąd proceduralny rodzimej federacji.

 – Za korzyściami z gry w czołowych drużynach Ligi Tureckiej idą duże oczekiwania, zwłaszcza wobec obcokrajowców. Staż Benniego w tych rozgrywkach dowodzi, że znakomicie radził sobie z presją i cierpliwie budował swoją markę. Nie jest łatwo udowadniać swoje możliwości, będąc zmiennikiem. Tym wyżej należy cenić jego potencjał, który ujawniał przy każdym kontakcie z piłką. Jesteśmy przekonani, że Bennie wzmocni nas erupcją swojego talentu – powiedział Krzysztof Skubiszewski, Prezes BOGDANKI LUK Lublin.

Bennie, we rekenen op Je!