Bardzo ważne starcie. Zapowiedź meczu LUK – Ślepsk

W meczu 15. kolejki PlusLigi podejmiemy Ślepsk Malow Suwałki. Podopieczni Andrzeja Kowala zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, ale z pewnością będą wymagającym przeciwnikiem. 

Śmiało można stwierdzić, że obie ekipy mają coś do udowodnienia. Drużyna z Suwalszczyzny ma na koncie dziewięć punktów, z czego trzy wywalczone w pierwszym meczu z LUK Lublin. Pozostałe sześć to wygrane nad Stalą Nysą oraz Treflem Gdańsk. 

My natomiast zanotowaliśmy cztery porażki z rzędu i na wygraną na plusligowych parkietach czekamy od 5 grudnia, kiedy to pokonaliśmy Cerra Enea Czarni Radom. – To, że Ślepsk Suwałki zajmuje przedostatnie miejsc w tabeli, nic nie znaczy. Stal Nysa zajmowała ostatnie miejsce, a potrafiła nas pokonać. W tej lidze można wygrać z każdym, ale trzeba zagrać na 100%. Ten mecz będzie dla nas bardzo ważny. Przegraliśmy w pierwszej rundzie z rywalami 0:3 i zagraliśmy wtedy słabe spotkanie. Nie ma co jednak tego rozpamiętywać. Stajemy przed szansą rewanżu i postaramy się ją wykorzystać – mówi trener Dariusz Daszkiewicz. 

Ze Ślepskiem spotkaliśmy się w trakcie przedsezonowych przygotowań. W Lublinie w ramach Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Lublin pokonaliśmy rywali 3:1. Nie mielibyśmy nic przeciwko, aby ten wynik powtórzyć. Najbardziej pewne jest jednak to, że jeden z zespołów sięgnie po pierwszy triumf w 2022 roku. My po przegranej z Mistrzem Polski Jastrzębskim Węglem w stosunku 0:3 lub Ślepsk Malow Suwałki po porażce w takim samym stosunku z Aluron CMC Warta Zawiercie. 

Początek poniedziałkowego meczu o godzinie 20:30. Bilety można zakupić w serwisie Eventim oraz stacjonarnie w kasach Hali Globus na dwie godziny przed meczem. Wejściówki są w cenie 20 zł (bilety ulgowe)  oraz 30 zł. Zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami Rady Ministrów w Hali Globus udostępniane jest 30% miejsc na trybunach, a do limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. W związku z tym osoby zaszczepione prosimy o zakup biletów dla osób zaszczepionych. Transmisję tego starcia będzie można także śledzić na antenie Polsatu Sport.