Aluron CMC Warta Zawiercie lepsza na koniec roku

To był dobry mecz. Obfitował w siatkówkę na wysokim poziomie i wielkie emocje. Niestety, ostatecznie lepsi okazali się siatkarze z Zawiercia. Przegraliśmy  z Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3.

Inauguracyjna partia spotkania rozpoczęła się od wyrównanej walki obu drużyn. Dopiero przy stanie 14:11 zawiercianom udało się odskoczyć na trzy punkty przewagi. Nie dawaliśmy za wygraną, jednakże rywale utrzymywali prowadzenie. W końcówce seta goście prowadzili już 24:20. Daliśmy sygnał do walki, odrabiając trzy punkty, jednakże to nie wystarczyło. Zespół z Zawiercia wygrał 25:23.
W drugim secie spotkania zawiercianie dość szybko wywalczyli kilkupunktowe prowadzenie (8:4), które utrzymywali do końca. Nie udało się nam, pomimo usilnych nacisków, przełamać rywali i wyjść na prowadzenie. Ostatecznie, goście wygrali 25:22.
Trzecia partia to zupełnie inny obraz naszej drużyny. Już na samym początku objęliśmy spore prowadzenie 4:1, które potem tylko powiększaliśmy (10:3), m.in. dzięki asom serwisowym Grzegorza Pająka. Rywale wydawali się bezradni wobec naszej świetnej gry. Co prawda, udało im się odrobić część strat i zbliżyć do nas na trzy oczka (13:10), ale szybko zareagowaliśmy, ponownie powiększając swoją przewagę (16:10). Kontrolowaliśmy sytuację na boisku do końca seta. Ostatecznie odnieśliśmy zwycięstwo 25:17.
Czwarty set rozpoczęliśmy niesieni euforią zwycięstwa w poprzedniej partii. Szybko objęliśmy prowadzenie 5:1 i wydawało się, że powtórzymy scenariusz z trzeciego seta. Niestety, rywale zaczęli odrabiać straty, a następnie doprowadzili do remisu 12:12. Od tego momentu obie drużyny prowadziły naprawdę zaciętą walkę. Żadna z nich nie uzyskała znaczącej przewagi, jednakże do stanu 16:16 rywalizacja toczyła się ze wskazaniem na naszą Drużynę. Potem nieznaczną kontrolę przejęli Zawiercianie. W końcówce seta, także za sprawą naszych błędów, rywale powiększyli swoje prowadzenie do czterech punktów. Ostatecznie Zawiercianie wygrali 25:21. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Facundo Conte.

LUK Lublin – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (23:25; 22:25; 25:17; 21:25)

LUK: Nowakowski, Wachnik, Filipiak, Pająk, Stajer, Włodarczyk, Watten/Gregorowicz (libero) oraz Sobala, Jóźwik.

Aluron: Konarski, Zniszczoł, Conte, Niemiec, Rodrigues, Kovačević, Żurek (libero) oraz Malinowski, Cavanna, Orczyk.