
W ostatnim meczu rundy zasadniczej, który kończył 30. kolejkę PlusLigi podjęliśmy zespół Cuprum Stilon Gorzów. Spotkanie ważne dla gospodarzy, ponieważ wygrana zapewniała 4. miejsce w tabeli na koniec rundy zasadniczej i rozpoczęcie fazy play-off na swoim terenie. Dobra dyspozycja przez pierwsze dwa sety zapewniła pewne prowadzenie w meczu. Goście w trzecim secie dyktowali grę i nie chcieli oddać prowadzenia, ani zwycięstwa, czego konsekwencją było kontynuowanie gry. W czwartym secie podopieczni trenera Bottiego wypracowali sobie przewagę i zakończyli set wygraną 25:19. Wygrana zapewniła wyższe rozstawienie w play-offach, dlatego na etapie ćwierćfinału lubelska drużyna będzie miała przewagę swojego boiska, w razie potrzeby rozegrania trzech meczów.
BOGDANKA LUK Lublin – Cuprum Stilon Gorzów 3:1 (25:22, 25:20, 23:25, 25:19)
BOGDANKA LUK Lublin: Grozdanov, Sasak, Sawicki, McCarthy, Komenda, Wachnik, Thales (L) oraz Malinowski, Leon, Czyrek.
Cuprum Stilon Gorzów: Kwasowski, Kania, Neves Atu, Taht, Lipiński, Todorović, Dembiec (L) oraz Lorenc, Desmet, Maciejewicz, Strulak.
Następny mecz BOGDANKA LUK Lublin rozegra z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w ramach fazy play-off. Mecz odbędzie się 29 marca o godz. 17:30 w Hali Globus im. Tomasza Wójtowicza.