WILFREDO LEON W BOGDANCE LUK LUBLIN!

To, ile potrafi, wyznacza horyzont wyobrażeń o granicach sztuki siatkarskiej. Gdyby siatkówkę dało się sprowadzić do wzoru matematycznego, on byłby w nim jedyną stałą. Jego wybory zmieniają kształty konstelacji siatkarskich nieboskłonów… Wilfredo Leon będzie lśnił na firmamencie PlusLigi barwami BOGDANKI LUK Lublin!

W siatkówce klubowej osiągnął wszystko, po co mogły sięgnąć drużyny, które reprezentował. Klubowe Mistrzostwo Świata zdobywałeś trzykrotnie. Ligę Mistrzów – cztery razy. Mistrzostwa Kuby, Rosji i Włoch padały jego łupem ośmiokrotnie, czyli również często co Krajowe Puchary. Z Perugią pożegnał się Mistrzostwem i Pucharem Włoch.

Z reprezentacją Kuby zdobył wiecemistrzostwo świata, dwa mistrzostwa Ameryki Północnej oraz brąz Ligi Światowej.

Jako reprezentant Polski może poszczycić się: złotem i dwoma brązami Mistrzostw Europy, srebrem Pucharu Świata oraz złotem, srebrem i brązem Ligi Narodów.

Jest jednym z najczęściej wyróżnianych indywidualnie siatkarzy w rozgrywkach Klubowych i reprezentacyjnych.

Z niecierpliwością wszyscy czekaliśmy na ten dzień i dziś oficjalnie mogę potwierdzić, że Wilfredo Leon – jeden z najlepszych siatkarzy świata, będzie reprezentował barwy BOGDANKI LUK Lublin w przyszłym sezonie. W pewien sposób historia zatacza koło bowiem z Lublina pochodził najwybitniejszy siatkarz w historii – Tomasz Wójtowicz. Mam nadzieję, że Wilfredo mimo ogromnej kolekcji medali pójdzie w ślady Pana Tomasza i dołączy do tej kolekcji jeden z najcenniejszych, czyli medal Igrzysk Olimpijskich. Tego życzę Wilfredo i nam wszystkim. Transfer Wilfredo Leona do naszego klubu to transfer XXI wieku, jeśli chodzi o polską ligę siatkówki, czyli jedną z najlepszych lig świata. To pokazuje, że klub zmierza w dobrym kierunku, rozwija się  i marzy o coraz bardziej ambitnych planach, nie tylko na ligowym podwórku, ale i w Europejskich Pucharach – zaznaczył Krzysztof Skubiszewski, Prezes BOGDANKI LUK Lublin.

Jestem dumny z tego, że mogłem być uczestnikiem takiego procesu, jak zakontraktowanie Wilfredo Leona. To było niesamowite obserwować, z jakim entuzjazmem sponsorzy podjęli ten temat. Pieniądze które były potrzebne na ten transfer, udało się bardzo szybko zorganizować. Nazwisko Leona działało jak magnes i z tego miejsca chciałem podziękować wszystkim sponsorom za to, że udało się zwieńczyć transfer Wilfredo Leona w BOGDANCE LUK Lublin – skomentował Maciej Krzaczek, wiceprezes BOGDANKI LUK Lublin.

Dziękuję Klubowi, Miastu, Sponsorom. Wiem, że ściągnięcie mnie tutaj nie było łatwym zadaniem, dla mnie też nie było to proste. Najważniejsze jest jednak to, że będziemy razem w kolejnym sezonie. Panuje tutaj rodzinna atmosfera, a na tym mi zależało. Wybrałem klub, który ma takie same marzenia i taki sam sposób myślenia jak ja – powiedział Wilfredo Leon.

Zaproszenie Wilfredo do Bogdanki LUK Lublin było możliwe dzięki szczególnemu zaangażowaniu sponsorów.

Pozyskanie takiego zawodnika jak Wilfredo Leon wzmacnia drużynę BOGDANKI LUK Lublin. W związku z tym większe będą zdobycze sportowe, większa oglądalność i większy pożytek dla rozpoznawalności BOGDANKI – powiedział Zbigniew Stopa, Prezes Lubelskiego Węgla “Bogdanka” S.A.

Zaangażowałem się w projekt, kiedy drużyna była beniaminkiem II ligi. Wtedy trudno było, żeby nawet najwięksi entuzjaści realnie marzyli o tym, że klub stał się środowiskiem dla najlepszych siatkarzy świata. Patrząc w przeszłość, muszę obiektywnie stwierdzić, że rzeczywistość, której doświadczamy w ostatnich latach przerosła moje najśmielsze oczekiwania i marzenia, co chyba jest najlepszą laurką dla wszystkich osób zaangażowanych w klub i dobrym prognostykiem – podsumował Jacek Wysokiński, prezes Firmy LUK.

Firma STALMA sponsoruje lubelski sport od kilku lat i jest to wpisane w naszą filozofię działania. Stawiamy na innowacyjność, odważne działa, jak i dążenie do doskonałości. Rozumiemy, że jesteśmy w regionie, w którym przemysł nie jest siłą dominującą, dlatego wiemy, że należy wspierać sporty i kulturę. Z roku na rok obserwujemy rozwój klubu, widzimy jego ambicję, cieszymy się z tego i dlatego chętnie go wspieramy, a w najbliższym sezonie mamy wielkie oczekiwania – zaznaczył Marek Kamiński, asystent zarządu ds. operacyjnych Firmy Stalma S.A.

Fabryka Kabli Elpar jest nowym sponsorem klubu. To, co nas skłoniło do zaangażowania się w projekt, to jest budowanie marki, która jest znana nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Dlatego dołożenie cegiełki do wspólnego przedsięwzięcia jest dla nas ważne, ponieważ możemy wypromować nasza markę przez tak znakomita osobę, jaką jest Wilfredo Leon. Dziękuje za to zaproszenie do grona sponsorów – powiedział Andrzej Szczygielski, właściciel Fabryki Kabli ELPAR i Hurtowni Elektrycznej ELKABEL.

Wiem, że Wilfredo dąży do doskonałości, tak samo my jako firma chcielibyśmy ulepszać nasze działania i swój produkt. Od paru lat angażujemy się w lubelski sport na różnych płaszczyznach. W moją Firmę i w markę BMW Wilfredo wpisuje się bardzo dobrze, ponieważ ma jedną z najszybszych zagrywek, a my mamy auta z bezpieczną, ale szybką jazdą. Odkąd Panowie Prezesi zaprosili mnie do tworzenia projektu klubu, bardzo się ucieszyłem i jak powiedzieli, że Wilfredo Leon będzie w tym mieście, to wiedziałem, że tak się stanie. Witamy Cię Wilfredo w Lublinie – skomentował Karol Żur, Dyrektor Zarządzający Dealer BMW Best Auto Lublin.

Zaangażowanie władz samorządowych w transfer powinno zaprocentować zwiększeniem identyfikacji województwa i miasta wśród kibiców na całym świecie.

Witam Mistrza, który ma sprawić, że Region Lubelski i Miasto Lublin będą jeszcze bardziej rozpoznawalne. To będzie marka na lata. Nie wiem przez ile Wilfredo będzie grał w Lublinie, ale wiem, że wszyscy są tym mocno zainteresowani i że polska liga jest najmocniejszą ligą na świecie. Dla Lubelskiego to wielki dzień – ocenił Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

Dla mieszkańców Lublina to jest zaszczyt. Dzisiaj w Lublinie mamy święto, a mianowicie 455. rocznicę podpisania aktu nadania Unii Lubelskiej, więc trudno o lepszy prezent dla mieszkańców Lublina, którzy chcą siatkówki w tym mieście. Pokazali nam to w najlepszy z możliwych sposobów, a mianowicie kilkukrotnie już w poprzednim sezonie wykupili wszystkie bilety na mecze. Jestem przekonany, że w najbliższym sezonie o te bilety będzie jeszcze trudniej. Dla nas ważne jest to, ze Wilfredo Leon do Lublina przyjeżdża z rodziną. Jest to dla nas niezwykle istotne, bo Lublin chcielibyśmy pokazywać jako miejsce fajne do życia i wierzymy głęboko, ze Wilfredo z rodziną właśnie tak rozpozna nasze miasto. Lublin to miejsce, gdzie dobrze się żyje i mam nadzieje ze Wilfredo potwierdzi to za jakiś czas. Co do aspektu sportowego, towarzyszymy BOGDANCE LUK Lublin od samego początku. Widzimy jak wszystko się zmienia. Pamiętam, jak bardzo wszyscy cieszyli się z awansu do I ligi, a dziś w tym klubie będzie grał jeden z najlepszych, jak nienajlepszy siatkarz na świecie. To pozwala nam pokładać bardzo duże nadzieje – powiedział Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin.

Ten wybór reprezentanta Polski gruntuje status PlusLigi jakkolwiek najlepszej na świecie.

– Jako liga budujemy swoją markę od 25 lat i ta marka z każdym rokiem rośnie. To widać. Taki siatkarz jak Wilfredo Leon jest kamieniem milowym dla klubu, ale również dla nas. Gratuluję Panom Prezesom dwóch rzeczy: szczęścia i otoczenia się dobrymi ludźmi. To przynosi sukces. Wierzę w to, że Tomasz Wójtowicz patrzy z góry i błogosławi działaniom klubu. Wierzę, że wszystko tutaj się uda i z każdym rokiem będzie nabierało swojej mocy oraz siły, a w przyszłości zawita tutaj Liga Mistrzów. Życzę wszystkim naprawdę udanego sezonu – powiedział Wiesław Kozieł, wiceprezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.