11. miejsce przypieczętowane

Ostatni mecz historycznego, pierwszego sezonu naszej drużyny w PlusLidze zakończył się zwycięstwem. Tym samym rozgrywki kończymy na 11. miejscu.

W pierwszym secie dość szybko zyskaliśmy przewagę nad rywalami (8:5). Ustawiliśmy grę, a następnie kontrolowaliśmy przebieg partii (15:10; 19:13). W końcówce rywale zaczęli naciskać mocniej, co skutkowało odrobieniem części punktów. Mimo to wygraliśmy 25:21. Drugi set stał pod znakiem naszej zdecydowanej dominacji. Bez większych problemów zakończyliśmy go wynikiem 25:14.

Rywale nie zamierzali odpuszczać. Trzeci set rozpoczęli bardzo mocno, doprowadzając do wyniku 7:1. Przebieg partii był dużo bardziej wyrównany, jednakże ze wskazaniem na gości (15:13). Walczyliśmy twardo, próbując odrobić straty. Doprowadziło to do gry na przewagi (24:24). Ostatecznie, po wielkich emocjach, górą byli rywale, wygrywając 28:26. Czwarta partia przebiegła całkowicie pod dyktando drużyny z Suwałk. Zwyciężyli 25:15.

W decydującej, piątej partii od początku, z powodzeniem, staraliśmy się zdobyć przewagę i ustawić grę pod siebie (6:2, 10:4, 11:6). Rywale, co prawda obronili cztery piłki meczowe, ale ostatecznie zwycięstwo w tym spotkaniu i w całej rywalizacji odniosła nasza Drużyna. Tie-break zakończył się wynikiem 15:11. Pokonaliśmy Ślepsk Malow Suwałki 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Konrad Stajer.

LUK Lublin – Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (25:21; 25:14; 26:28; 15:25; 15:11)

LUK: Nowakowski, Wachnik, Romać, Jóźwik, Pająk, Stajer, Watten (libero) oraz Filipiak, Gregorowicz, Gniecki.

Ślepsk: Łukasik, Tuaniga, Sapiński, Smoliński, Buchowski, Bołądź, Filipowicz (libero) oraz Ziobrowski, Makowski, Klinkenberg, Rudzewicz.